_accessebility
 • ניווט בעזרת מקלדת
 • התאמת אתר לעיוורים
 • התאמה לעוורי צבעים
 • התאמה לכבדי ראיה (שחור)
 • התאמה לכבדי ראיה (לבן)
 • הדגשת כותרות
 • תיאור לתמונות
 • חסימת הבהובים
 • תצוגה רגילה
 • להמיר כותרות
 • גופן קריא
 • חלונית הגדלת הטקסט
 • בטל נגישות
להזמנות התקשרו
1-700-555-708
זמן אספקה
עד 5 ימי עסקים

איך לבחור סורק ברקוד

Posted by   דוד אלוש
07/11/2014
איך לבחור סורק ברקוד

כיום קשה למצוא מוצר ללא סימן ברקוד. לכולם ברור שרצף הקווים אינו מקרי והוא בא לעשות סדר, לאפשר לחנויות להתמצא במגוון המוצרים, במלאי ולנהל תהליכי מכירה יותר מסודרים ויעילים. שנים שרעיון הברקוד היה בגדר רעיון פנטזיונרי, אך עם גילוי קרן הלייזר גילו שניתן לממש את הרעיון, כך שבשנת 1972 הייתה זו חברתIBM שיצאה עם האב טיפוס הראשון. מאז ועד היום נעשו מגוון שינויים והתאמות לפי רוח התקופה, כך שכיום הברקוד הנו מוצר שכיח שמשמש אותנו רבות.

ברקוד מהו?

במדינות רבות בעולם אנשים קונים מדי יום בחנויות ובמרכולים מוצרים שמכירתם נרשמת בסריקת בר-קוד. כדי להבטיח רישום מכירה מדויק, כל מספר המיוצג על ידי בר-קוד חייב להיות ייחודי. הכוונה כאן לא רק לפריטים העוברים דרך הקופה, אלא גם לפריטים המהווים יחידות לוגיסטיות (כלומר, שעבורם מתבצעות פעולות כמו הזמנה, משלוח וחיוב בכל שרשרת אספקה).

הקצאת מספר ייחודי לכל מוצר מבטיחה מערכת פונקציונלית אחידה העומדת בכללי התקן EAN/UCC. מספר זה ידוע בשם GTIN (מספר פריט מסחרי גלובלי), והוא מכיל עד 14 ספרות. המספר המוקצה למוצר חייב לעבור מהיצרן דרך שרשרת האספקה לכל הגורמים המעורבים לפני ביצוע העסקה, כך שניתן יהיה להגדיר את המערכות.

סימון האריזות בברקוד המציין את מספר המוצר המוכלל באריזה בתוספת ציון של כמות היחידות באותה אריזה (ע"י שימוש בקוד אריזה עליו נפרט בהמשך), יאפשר לכל המשתתפים בשרשרת האספקה שינוע וקליטה מהירה יותר של סחורות וניהול יעיל ומדויק של מחסנים.

סימון מאפיינים נוספים על גבי האריזה בנוסף לקוד המוצר וסוג האריזה מייחד למעשה את אותה אריזה מאריזות אחרות (של אותו מוצר) ומאפשר התייחסות לוגיסטית לכל אריזה בהתאם לאפיוניה.

איך בוחרים סורק ברקודים?

מאז המצאת הברקוד, החלו חברות רבות לייצא סורקי ברקודים באיכויות שונות. כיום ישנם שלושה סוגי עירקיים של סורקים:

סורק ברקוד המופעל על ידי לייזר .

סורק ברקוד המופעל על ידי אור.

סורק ברקודים המבצע קריאה ומופעל באמצעות חיישנים.

על מנת לבחור את סורק הברקוד המתאים לכם מכל – חשוב להתאים את הסורק לשימושים שלכם.

לחנויות למשל, יתאים סורק ברקוד ידני הקל לתפעול והוא מבצע קריאה מהירה. עם זאת סורק זה פחות נפוץ וזאת בשל היותו נייד ולא נייח.

בתחום התעשייה ניתן למצוא יותר שימוש בסורק ברקוד תעשייתי. סורק זה הינו נייח ומבצע סריקות בצורה טובה. סורק ברקוד מסוג זה פועל באמצעות קרני לייזר אדומות הסורקות את הברקוד באופן מדויק ומהיר.

מבחר סורקים

ניתן למצוא כיום מגוון גדול של סורקי ברקוד, כאשר כל מוצר מותאם עבור אופי ומטרה מעט שונה. כך למשל ניתן למצוא סורק ברקוד אלחוטי שמאפשר קריאה של עד 100 מטר מתחנת הבסיס, יש סורק ברקוד שמיועד עבור עמדות קבועות, יש סורק אופקי ודו ממדי, יש כאלו שמותאמים עבור סביבת עבודה יותר אגרסיבית ועל כן הם פחות עדינים ושבירים, יש כאלו שסורקים באופן יחסית יותר רחב עבור מקומות גדולים כגון מחסנים וכדומה. לאור כל זאת ניתן להסיק שיש לא מעט סוגים ועל כן לא פעם מי שזקוק לסורק ברקוד עשוי למצוא שהוא אינו מבין מספיק על מנת לבחור את הסוג הנכון ועל כן טוב להכיר את חברת גלובתג. חברת גלובתג גם מחזיקה מגוון נרחב ומתקדם וגם יודעת להפנות כל לקוח אל עבר המוצר הנכון ביותר וזאת הודות ללא מעט שנות ניסיון בתחום.

שימושים

מלבד סורקי ברקוד, יש מגוון מוצרים נוספים שעושים שימוש בשיטה זו, כך למשל ניתן למצוא קורא ברקוד, סורק ברקוד, מדפסות ברקוד, מדבקות ברקוד, מסופון ברקוד וכדומה. כל אלו משמשים רבות מגוון עסקים, אם כאשר מדובר על מחסנים ממוחשבים ואם כאשר מדובר על נקודות מכירה, מפעלים וכדומה. כמו כן חשוב להבין שיש משמעות אדירה להתאמת הסורק לפי אופי העסק וזאת על מנת לייעל את ההתנהלות, לחסוך בזמן, לדייק ובאופן כללי על מנת לפשט מגוון הליכים. לא פעם אנשים רוכשים סוג של סורק ברקוד שנראה להם מתאים, אך תוך זמן קצר תמהים מדוע אופי העבודה נפגם. על כן מומלץ לרכוש ממקום שגם מחזיק מבחר רב וגם יודע להכווין כל לקוח אל עבר הבחירה האידאלית ביותר עבורו.